Wiosna 2023 – co warto posadzić w ogrodzie
Powoli kończy się już zima i nadchodzi wiosna, to więc najlepsza pora na zastanowienie się nad tym, co warto posadzić wkrótce w ogrodzie.
Powoli kończy się już zima i nadchodzi wiosna, to więc najlepsza pora na zastanowienie się nad tym, co warto posadzić wkrótce w ogrodzie.
Wyjaśniamy od czego rozpocząć prace w ogrodzie po zimie, aby rośliny i trawnik były odpowiednio zadbane i znów rosły pięknie od wiosny. Jak pielęgnować ogród po zimie i co z trawnikiem po zimie?
Bożonarodzeniowe drzewko jest w większości polskich domów obowiązkowym elementem dekoracyjnym w okresie świątecznym i noworocznym. Ozdobione kolorowymi lampkami, bombkami i lśniącymi łańcuchami staje się wyjątkowym symbolem. Co jednak zrobić z choinką po świętach? Sprawdź nasz poradnik!
Rośliny potrzebują, podobnie jak ludzie, odpowiedniej ilości wody, by prawidłowo funkcjonować. O ile w ciepłe, letnie dni wydaje się to kwestią bezsporną, o tyle w sezonie zimowym wielu miłośników roślin ogrodowych i doniczkowych zastanawia się, czy podlewać rośliny zimą, a jeśli tak, to czy należy zmienić dawkowanie wody?
Na zewnątrz jest już coraz chłodniej. Nie tylko człowiek potrzebuje jesienią i zimą odpowiedniego okrycia – ochrony przed niskimi temperaturami i silnym wiatrem potrzebują również rośliny w ogrodzie. Wyjaśniamy, dlaczego okrywanie roślin na zimę jest takie ważne, kiedy okrywać rośliny przed mrozem i jak okrywać rośliny na zimę, aby były one odpowiednio zabezpieczone do wiosny.
Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych związanych z uprawą roślin należy między innymi ochrona przed szkodnikami. Wiele osób sądzi, że problem ten nie dotyczy roślin doniczkowych, a jedynie roślinność ogrodową. Tak niestety nie jest, a szkodniki występują również w przypadku okazów uprawianych w doniczkach znajdujących się na parapetach wewnątrz domu czy mieszkania – problem ten występuje jednak…
SzczegółyCzym różnią się między sobą nawozy sztuczne i naturalne? Czy mają takie samo zastosowanie? Czy można ich używać jednocześnie? Wyjaśniamy, jakie są zalety poszczególnych rozwiązań i podpowiadamy, w jakich sytuacjach je stosować.
Rośliny doniczkowe należy regularnie nawadniać. Wystarczy jeden dzień upału, aby znacznie pogorszył się ich wygląd, a kilka dni bez podlewania może sprawić, że rośliny wyschną całkowicie i nie będą już do odratowania. Aby zapewnić im właściwe warunki wzrostu musimy systematycznie dostarczać odpowiednie ilości wody – rośliny potrzebują ją także podczas naszej nieobecności. Istnieją na szczęście…
SzczegółyGrządki podwyższone pozwalają cieszyć się pysznym smakiem samodzielnie wyhodowanych warzyw. Są bardzo popularne w Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach podwyższone grządki warzywne cieszą się dużym zainteresowaniem również i w Polsce. Idealnie sprawdzają się u osób, które mogą uprawiać rośliny jadalne jedynie na mocno ograniczonej przestrzeni, czy też mają podmokłą lub wyjałowioną glebę w ogrodzie. Podwyższone…
SzczegółyDzięki nawozom poprawia się struktura gleby, rośliny łatwiej przyswajają cenne składniki pokarmowe, plony są obfitsze. Wiele osób nie wie, w co zainwestować – nawozy naturalne, czy sztuczne? Oto krótka charakterystyka obu rodzajów nawozów, z którą warto się zapoznać.